Babalar Gününüz Kutlu Olsun

2 damla akan gözyaşının sebebini anlatayım bugün sizlere… Derya Baba uyarmasa; bizden “Babalar Günü” için bir yazı istemese; bu gecikmeli yazıyı da sizlere aktaramayacaktım. Çok uzun zamandır uzak kaldım babalar.net’ten. Sizler gibi en yakınlarımı da ihmal ettim. Mesela bizim Bal-Et Özerk’in doğumgününü kutlamayı kaçırdım. Kendi adıma çok sıkıntılı bir süreçten geçmenin bahanesine sığınmayı da sevmiyorum. Dostluk dediğin 2 şey bekler… Birincisi iyi gün. İkincisi kötü gün. Öncelikle içindeki çocuğu hiç kaybetmeyen tüm babaların “Babalar Günü” kutlu olsun.

 

Ne diyordum? Heh… 2 damla gözyaşı. Öyle kimseye göstermeden, hiç kimseye farkettirmeden yaşamak zorundasınız. Bu coğrafyada erkek olmak zaten zor zanaat. Bir de üzerine baba olduğunuzda, beklentiler o kadar yüksek oluyor ki. Kafanıza estiği gibi üzülemez, duygulanamaz, ağlayamazsınız. Yanınızda kimsenin olmadığı, gecenin gün ışığını sakladığı ve sizi karanlıkta bıraktığı anlarda ancak ağlayabilirsiniz. Peki benden niye aktı o 2 damla yaş? Hemen aktarayım. Aslında özellikle yukarıda kutlamasını yaptığım “Babalar Günü” ve bir başka benzer özel gün “Anneler Günü”ne özellikle bu ülkede çok fazla anlam yüklendiğini düşünen ve tüketim sebebiyle insanların gözlerinin içine çok fazla sokulduğuna inanan biriyimdir. Öyle ki; benim için “Sevgililer Günü” bu bahsettiklerime göre daha anlamlı bir gündür. Ama ne yalan söyleyeyim, her ne kadar bu özel günlere çok fazla anlam yüklendiğini düşünsem de; bu günlerin önemine dikkat çekmek için değişik ajanslara yaptırılan reklam filmlerinin bazılarına bayılıyorum. En son favorim Garanti Bankası Bonus Kart Babalar Günü Reklam Filmi. İzlediğimde herhalde kendi yaşantıma, kendi yaklaşımıma benzettiğim çok şey buldum ki, bu kadar etkilendim. Kendim izledim. Tekrar izledim. Sonra tekrar izledim. Kızıma izlettim. Reklam filminin sonu gelince; o ana kadar attığım kahkahalar kesiliyor ve bir anda sulanan gözlere dönüşüyor. Tutamıyorum kendimi. Sloganı da şu; “İçindeki çocuğu hiç kaybetmeyen babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun.”

 

Gerçekten kendini çocukları için adayan, o içindeki çocuğu hiç kaybetmeyen tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun. Bu yazının tümü daha güzel ve vurucuydu ama maalesef yazımı ilk yazdığımda, daha kaydetmeden silindi.

 

 

Sevgiyle Kalın ve Hep Gülümseyin…

Published in Özel günler
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Aşağıdaki form alanına adınızı, email adresinizi ve mesajınızı yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2019 Babalar.net

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account