Ucundan azcık…

Ucundan Azıcık

Acımasız bir yaz günüydü. Kurbanlık koyun gibi bizi toplu olarak bir yere götürmüşlerdi. Arkada müzik falan çalıyor ama hava da kan kokusu var. Bir anda kulağımıza çığlıklar geldi, ne oldu demeye kalmadan hop seni o koltuğa oturmaya çalışırlar. Tabi kaçarsın. Hiç unutmuyorum 3 teyzem ve annemden kişi başı mor bin lira alıp dört bin liraya bir küçük kepçe aracı almıştım. Öyle kestirmiştim zavallıyı L Evet sünnetten bahsediyorum. Bir kere olunca biter sanıyorsun ama erkek çocuğun olunca tekrar süreç senin için başlıyor, ne yapacağını düşünürken her kafadan bir ses… Ve bir baba olarak diyorsun ki ben çektim yavru o binlikleri toplamakla uğraşmasın, doğar doğmaz yaptırıyım. Çok da iyi oluyor. Sadece bir gün ağlıyor sonra hiç hatırlamıyor. Benim şahsi tavsiyem erkek çocuk sahiplerine olabildiğince erken yaptırmaları sünneti. Sonrasında hem doktor balta kullanmak zorunda kalmıyor, hem de çocuklarda o korkunç travma yaşanmıyor. Huzur içinde uyu Kemal Özkan….

Published in Çocuk doktoru
3 Yorum
 1. KaygılıBaba 2 sene önce

  AHAHAHAHAHAHAH… “Havada kan kokusu var” falan ifadelerinizle sanki bir savaşı tasvir etmiş gibisiniz. Gerçi neticede bir savaş bizim için… Sanıyorum doğumda yaptırmazsanız ve sünnet için bir süre beklerseniz, doktorlar 4-5 yaşında yapmayı öneriyor… Ayrıca Sevgili Patlak_Lastik doğumda sünnet ettirmiş olmanız; çocuğunuza mor Bin Liralar yerine şu an tedavülde olan Yüz TL.’ler vermeniz gereğini değiştirmiyor.

 2. Yazar
  Patlak_Lastik 2 sene önce

  Zaten benim için bir savaştı, baştan kaybedilmiş bir savaş 🙂
  Para verme anlık değil günlük 🙂 kaçışımız yok bundan da bari çocuk bunu hatırlamasın.

 3. DeryaBaba 2 sene önce

  Bodrum’da gördüğüm bir sahne aklıma geldi. Sünnet kıyafeti giymiş 2 çocuk ata bindirilmiş davul ve zurna eşliğinde maymun gibi gezdiriliyordu. Turistler ne olduğunu anlamaya çalışırken bazıları fotoğraflarını çekiyordu. Çocuklar son derece mutsuzdu. Kafile 100 metrede bir duruyor toplu oyun havalarına geçiliyordu. Olayı önce çocuk açısından sonra da turist açısından değerlendirmeye çalıştım ve her ikisinin de son derece travmatik anılar olacağına kanaat ettim.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Aşağıdaki form alanına adınızı, email adresinizi ve mesajınızı yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2019 Babalar.net

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account