An Meselesi

Herşey bir anda olup bitiyor. Daha ne olduğunu anlamadan salonda biraz haylazca biraz da dikkatsizce bir dönüş ve ardından gelen gümbürtü ile Nil alnını aslında pek te sivri olmayan yuvarlak köşeli zigonlara çarptı ve alnı 2 cm kadar açıldı.

Daha evvel pek çok arkadaşımın başına gelmiş olması ve bu konuda zihnen tedbirli ve böyle bir şeyin olabileceğine hep ihtimal veriyor olsam bile anlık olan bu olay karşısında çaresiz kalmam dünden beri çok canımı sıktı, ama yapacak birşey yok.

Apar topar hastane, lokal anesteziye rağmen zaten korkmuş ve ağlayan bir çocuk, iki dikiş. Şimdi bizi düşündüren ise iz kalır mı vs gibi daha dünyevi konular. Halbuki insan ancak böyle anlık durumlarda anlıyor ki gerçekten her şey an meselesi. İstemli ya da istem dışı, bir an varsınız, bir an olmayabilirsiniz. İnsanoğlu malesef hiçbir zaman hiçbirşey olmayacakmış gibi yaşıyor.

Bu yüzden şükürler olsun ki ucuz atlattığımız bu tatsız hadise bana, bize, hepimize anda kalmayı ve o anların aslında ne kadar kıymetli olduğunu, her anın aynı öneme ihtiyacı olduğunu hatırlattı.

Hayatta bazı şeyler bize bağlı olmasa da dikkatimizi yönetmek ve istediğimiz şeye odaklamak sadece bizim elimizde ve bizim seçimimizde. Bu yüzden dikkatimizi yaşadığımız anlarda değerlerimize odaklayabilirsek ancak tam manasıyla yaşadığımızı hissedebiliriz diye düşünmekteyim.

Sağlıklı, mutlu ve kazasız günlere.

 

Published in Genel
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Aşağıdaki form alanına adınızı, email adresinizi ve mesajınızı yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2020 Babalar.net

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account