Babalar da Uçar

Çok kısa bir süre için bile olsa evden, çocuklardan çok uzakta olunca, hele bir de tam bu esnada çocuğunuz hastalanmışsa aklınız kesin evde kalıyor ve siz de evrenin size oynadığı bu ulvi zamanlama oyunu ile ters köşe olmanın keyfini doya doya yaşıyorsunuz.

Örneğin, yolculuk boyunca uyuma gibi bir planınızı, 15 dakikada bir evle irtibata geçme, bilgi alma ve bilgi verme şeklinde değiştiriyor ve nihayetinde son 32 saatte sadece 15 dakika uyuklamış oluyorsunuz.

Kılı kırk yararak ayarladığınız kuruşluk biletler bir anda milyon dolarlık son dakika biletleri ile yer değiştiriveriyor.

Gelirim, görürüm, kalırım dedikleriniz artık size bir başka bahara bekliyor.

Olsun. Böyle ters köşe anlar size öz değerlerinizi, istediğiniz kadar plan yapsanız da değişime karşı reflekslerinizi ve bu değişim anlarını ne kadar iyi yönetebileceğinizi gözden geçirmenizi sağlıyor. Yani, size öğretiyor. Benim kendimce kanaatim, bu anlara direnç gösterip işleri daha da içinden çıkılmaz bir hale getirmek yerine,  çünkü genelde bu sarı kart anında hakeme itiraz ederseniz akabinde 2. Sarı kartı görüyor ve dolayısı ile kırmızı kart ile paşa paşa soyunma odasına gidiveriyorsunuz,  “bakalım bu sefer bilmediğim, düşünmediğim, atladığım ne öğreneceğim…” bakış açısı ile olayı kucaklamak ve içinizden geçmesini sağlamak size bu hayat yolculuğunda birkaç tık bilgelik derecesi atlatabiliyor.

Böyle anlarda fevri davranmak yerine  durup birkaç saniye düşünmek ve olan biteni büyük resimde değerlendirmek sizi her zaman bu olay neticesinde gelmeniz gereken yere daha çabuk ve daha az sancılı şekilde gelmenize olanak sağlıyor.

Değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi unutmamak gerekiyor.

 

Güzellikle kalın!

Published in Genel
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Aşağıdaki form alanına adınızı, email adresinizi ve mesajınızı yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2020 Babalar.net

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account