İlk Banyo Teşebbüsü

Büyük oğlumla ilgili hatırladığım ilk hatıralarımdan bir tanesi ilk banyosu J Hastaneden çıkmışız, evdeyiz, hemşire yok bir şey yok kaldık çocukla baş başa. Bir tarafta kayınvalide, bir tarafta eşim, kiliselerdeki ilk vaftiz töreni edasında, ilk önce suyun sıcaklığı kontrolü, bir taraftan odanın sıcaklığını arttırmak için getirilmiş ek ısıtma peteği… Alnımızdan terler akarken çocuğu soyduk, ama tabi keşke bu teşkilatı salonun ortasına koymasaydık J Neyse kayınvalide tecrübelidir dedik o işi başlatsın diye bekliyoruz ama nerede, kal geldi. Hanım desen bayıldı bayılacak, artık aptal cesareti olarak adlandırılacak bir yaklaşımla kaptım çocuğu ellerinden, başladım suyu dökmeye gövdesine. Aman göbek bağına gelmesin, aman suyu yutmasın, ama başı köpürsün derken tabi ki çocukla beraber hepimiz ilk banyomuzu yapmış olduk. İnsanlık için küçük bizim için büyük olan bu banyo macerası oğlumla ilgili en güzel anılar listeme girdi.

Kıssadan hisse: Şu hemşirelerin tek elle yıkama yaklaşımını taklit etmeye çalıştım, sonrasında da öyle devam ettim, o tutuş biçimi oldukça iyi bence, tavsiye ederim.

Published in Banyo
1 Yorum
  1. DeryaBaba 3 sene önce

    Hahah, abi gerçekten de ya, ben de şimdi düşününce 2 kişi bir çocuğu yıkayamadığımız zamanları hatırlıyorum. Binada en üst kattayız, zaten hidrofor basıncı yetmiyor, sıcağı tam ayarlıyorsun hah oldu şimdi diye, hoop soğuyor, sonra bekle ki ısınsın. Ama onun da çözümünü buldum ben sonunda. Belli bir sıcaklıkta belli bir tazyikte açık tutunca ne kadar süre sıcak su akıp ne zaman soğuduğunu, sonrasında tekrar ne zaman ısınacağının sürelerini tuttum hep, bunlara da 1. tur 2. tur dedim kendimce. Sonra baktım bu yöntem işe yarıyor, kendim yıkanırken de bu tur mantığını kullanıp ilk birkaç turda işi bitirmeye gayret ediyorum o günlerden beri 🙂

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

İletişim Formu

Aşağıdaki form alanına adınızı, email adresinizi ve mesajınızı yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©2020 Babalar.net

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account